Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Jste z České republiky a rádi byste nakoupili pohodlně ve vaší měně? Navštivte náš český eshop Ráj kování a vyberte si z nabídky dveřního kování, okenních klik a dveřního příslušenství.

 

Heureka PointTIP - Ako zmerať rozteč

29. 6. 2013

Pripravili sme pre Vás nový článok.

Úryvok z článku nájdete nižšie. Pokiaľ chcete prečítať celý, stačí kliknúť na odkaz na konci tohto krátkeho odstavca:

 

Pri výbere štítovej dverovej kľučky je potrebné poznať dôležitú mieru, ktorej sa hovorí rozteč. Veľkosť rozteče je veľmi dôležitá, pretože v prípade nákupu kľučky s nesprávnym rozmerom by sa vám nepodarilo vložku osadiť. To znamená, že by ste museli tovar vymeniť za rozteč, ktorú potrebujete, pretože pôvodná kľučka vám bude nanič. U rozetového kovania nie je rozteč dôležitá, pretože kľučka pozostáva z dvoch oddelených častí.

Čo je to rozteč u dverového kovania

A čo to je tá rozteč? Je to vzdialenosť, uvádzaná v milimetroch, od stredu kľučky k stredu otáčania vložky (kľúča vo vložke). Najčastejšie sa stretnete s roztečou 72mm, 90mm, 92mm, občas aj s modelmi kovania, ktoré Viac sa dočítate kliknutím tu...