Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Jste z České republiky a rádi byste nakoupili pohodlně ve vaší měně? Navštivte náš český eshop Ráj kování a vyberte si z nabídky dveřního kování, okenních klik a dveřního příslušenství.

 

Heureka PointRADY A NÁVODY » ! Ako zmerať rozteč

Pri výbere štítovej dverovej kľučky je potrebné poznať dôležitú mieru, ktorej sa hovorí rozteč. Veľkosť rozteče je veľmi dôležitá, pretože v prípade nákupu kľučky s nesprávnym rozmerom, by sa vám nepodarilo vložku osadiť. To znamená, že by ste museli tovar vymeniť za rozteč, ktorú potrebujete, pretože pôvodná kľučka vám bude nanič. U rozetového kovania nie je rozteč dôležitá, pretože kľučka pozostáva z dvoch oddelených častí.

Čo je to rozteč u dverového kovania

A čo to je tá rozteč? Je to vzdialenosť, uvádzaná v milimetroch, od stredu kľučky k stredu otáčania vložky (kľúča vo vložke). Najčastejšie sa stretnete s roztečou 72mm, 90mm, 92mm, občas aj s modelmi kovania, ktoré majú rozteč 88mm alebo aj 55 mm. Než ale slovne popisovať, odkiaľ kam merať, priblížime vám meranie rozteče pomocou obrázku. Máme pre vás hneď dva.

Ako zmerať rozteč

Druhým obrázkom si dovoľujeme objasniť, ako zmerať rozostup pri použití jednotlivých typov roziet. Ako vidíte, rozteč je vzdialenosť medzi bodom, okolo ktorého sa otáča kľučka, a bodom, ktorý je stredom otáčania kľúča.

Rozteč roznych typov rozet

Dostupné rozteče jednotlivých modelov kľučiek nájdete v popise pri každom produkte, ktorého sa hodnota rozteče týka, teda u štítového kovania. Nezabudnite veľkosť rozteče, u vami vybranej kľučky, zvoliť z ponuky, ak je to možné. Inak prosíme o uvedenie rozteče do poznámky k objednávke. Ak zabudnete tento údaj uviesť, nebojte sa, budeme vás kontaktovať.