Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Jste z České republiky a rádi byste nakoupili pohodlně ve vaší měně? Navštivte náš český eshop Ráj kování a vyberte si z nabídky dveřního kování, okenních klik a dveřního příslušenství.

 

Heureka PointRADY A NÁVODY » Montáž štítovej kľučky
Návod na montáž štítovej kľučky

Návod na montáž štítovej kľučky

Nie ste profesionálom v montáži štítových kľučiek? To nevadí, prinášame Vám návod, ktorý Vás pomocou siedmich krokov navedie, ako také štítové kovanie správne a jednoducho namontovať.

1. Pred montážou je nutné zvnútra namazať spolupracujúce časti kľučky strojovým olejom.

2. Vložte do zámku štvorcový kolík (A) tak, aby zárez smeroval dole, ako je zobrazené na obrázku.

3. Vložte kolík (A) tak, aby sa nachádzal v rovnakej vzdialenosti od oboch strán dverí.

4. Na kolík (A) namontujte kľučku jej príslušným nastavením na dverách so zohľadnením otvoru pre vložku, kľúč (C) alebo WC kľučku.

5. Namontujte štíty kľučky (B) pomocou skrutiek (D) a vyskúšajte funkciu zámku a kľučky.

6. Naskrutkujte imbusové skrutky (E) a dotiahnite ich na maximum pomocou imbusového kľúča (F).

7. Podobným spôsobom namontujte kľučku na opačnej strane dverí.

POZOR: Tieto kľučky je zakázané čistiť pomocou drsných handričiek a prostriedkov, ktoré môžu spôsobiť poškriabanie povrchu. Leštiť iba suchou, čistou handričkou.

Dúfame, že sa Vám podarilo úspešne prejsť všetkými krokmi montáže a Vaša štítová kľučka už zdobí dvere, pre ktoré bola určená. Ak sa Vám ale nepodarilo kovanie správne namontovať, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.


Pre lepšie porozumenie Vám prinášame ešte jeden obrázok znázorňujúci montáž štítového kovania, na ktorom jasnejšie uvidíte, ako majú jednotlivé časti štítového kovania do seba zapadať.