Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Jste z České republiky a rádi byste nakoupili pohodlně ve vaší měně? Navštivte náš český eshop Ráj kování a vyberte si z nabídky dveřního kování, okenních klik a dveřního příslušenství.

 

Heureka PointRADY A NÁVODY » Kukátko - svet za dverami
Dverové kukátko - vstup do sveta za dverami

Dverové kukátko - vstup do sveta za dverami!

Dverové kukátko je veľmi dôležitou súčasťou dverí. Ako by sme potom mohli zistiť, kto stojí za dverami? Nikdy nevieme prečo za nami daný človek prišiel a či má v úmysle len dobré správanie.

 

Záleží na každom, či si zaobstará kukátko alebo bude žiť radšej bez neho.

Určite každý z Vás, keď už premýšľate o kúpe kukátka, si najprv určí faktory (typ, cena, farba, design) podľa ktorých sa bude riadiť.

Dverové kukátka podľa typu:

  • klasické
  • digitálne

 

Klasické – jedná sa o klasické prevedenie, kde pomocou špeciálne upravených skiel vidíme na druhú stranu dverí

Digitálne – z druhej strany dverí (tj. vonkajších) je malá kamera, ktorá sníma priestor, ktorý je predo dvermi a ten potom reprodukuje na digitálnej obrazovke z druhej strany dverí (tj. vnútorných)

kukátko1

Cena kukátok sa pohybuje v rozmedzí od 1€ - s DPH do 175€ - s DPH. Je to veľmi rôzne, pretože digitálne kukátka stoja veľa peňazí, ale tiež vykazujú kvalitu so skvelým výsledkom.

 

Farebné kombinácie sa veľmi nerobia (väčšinou strieborná, čierna, biela). V prípad, že máme obľúbenú farbu červenú, či modrú, tak určite nie je problém sa dohodnúť s výrobcom s prerobením na farbu, ktorú si budeme priať.

 

Dverové kukátka sa samozrejme môžu líšiť i druhom materiálu, z ktorého je kukátko vyrobené. Povrchová úprava môže byť z: chrómu, mosadzi, niklu atď

 

Ako správne vybrať dverové kukátko?

1) Viditeľnosť v kukátku

Najprv si musíme premyslieť a zistiť, aký uhol viditeľnosti je vhodný pre náš priestor pred dverami. Na trhu sa stretneme s kukátkami od 160° až po panoramatické, ktoré sú schopné sledovať priestor pred dverami v uhle 180°.

2) Diaľka dverového kukátka

Diaľka kukátka býva väčšinou nastaviteľná. odvíja sa to od hrúbky dverí, do ktorých budeme kukátko namontovávať.

3) Priemer dverového kukátka

Priemer kukátka do dverí nám udáva ako veľký otvor budeme musieť pre kukátko vytvoriť.