Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Jste z České republiky a rádi byste nakoupili pohodlně ve vaší měně? Navštivte náš český eshop Ráj kování a vyberte si z nabídky dveřního kování, okenních klik a dveřního příslušenství.

 

Heureka PointRADY A NÁVODY » Montáž rozetovej kľučky

Návod na montáž rozetovej kľučky

 

Máte rozetovú kľučku, ale nie ste si istí, ako ju správne namontovať? Prinášame Vám návod, z ktorého s našou pomocou namontujete svoju novú kľučku aj bez pomoci odborníka.

1. Pred montážou je nutné zvnútra namazať spolupracujúce časti kľučky strojovým olejom.

2. Vložte do zámku štvorcový kolík (A) tak, aby zárez smeroval dole, ako je zobrazené na obrázku.

3. Vložte kolík (A) tak, aby sa nachádzal v rovnakej vzdialenosti od oboch strán dverí.

4. Podložku (C) nasuňte na kolík (A), priskrutkujte ku dverám skrutkami (D) a natlačte na ňu štítok kľučky.

5. Na kolík (A) namontujte kľučky ich nastavením na príslušných dverách (imbusovým otvorom na skrutkách smerom nadol) a vyskúšajte ich funkciu.

6. Naskrutkujte imbusové skrutky (E) a dotiahnite ich na maximum pomocou imbusového kľúča (F).

7. Či je v sade štítok (G) maskujúci kľúčovú dierku (I), alebo WC kľučka, priskrutkujte ich ku dverám skrutkami (D) podložky(H) a nasaďte na ňu krycí štítok.

POZOR: Tieto kľučky je zakázané čistiť pomocou drsných handričiek a prostriedkov, ktoré môžu spôsobiť poškriabanie povrchu. Leštiť iba suchou, čistou handričkou.

Dúfame, že sa Vám úspešne podarilo namontovať kľučku do Vašich dverí. Ak ste však nedošli do zdarného konca, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.


Aby bolo jasnejšie, ako jednotlivé časti rozetového kovania majú do seba zapadať, máme pre vás ešte jeden obrázok znázorňujúci montáž rozetové kľučky, ktorý už ale neobsahuje postupnosť jednotlivých krokov.